درباره شرکت

گروه انفورماتیک باران در سال ۱۳۸۷ تأسیس و پس از بررسی­های فنی و اقتصادی و دریافت مجوزهای فعالیت از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از همان سال  فعالیت رسمی خود را در سطح شهر مشهد آغاز نموده است.

در حال حاضر گروه انفورماتیک باران با بهره‌گیری از همکاری بیش از ده  پرسنل در بخش‌های گوناگون فنی، بازرگانی، پشتیبانی، تحقیق و توسعه  توانسته ‌است کیفیت مطلوبی را در ارائه خدمات خود فراهم سازد.

شرکت گروه انفورماتیک باران ارائه فعالیتهای تخصصی مبنی بر دانش فنی ، فن آوری روز و نیروی انسانی متخصص را به عنوان خط مشی کیفی خود در برطرف کردن نگرانی مدیران سازمانها در خصوص تلفیق منابع مختلف برای دستیابی به یک راه حل جامع قرارداد است .

متاسفانه امروزه صنعت IT به بازار IT شهرت یافته و نگاه غیر فنی به این رشته مهم و جذاب سبب شده است که شرکت های بازرگانی و عده زیادی بازرگانان به تجارت در این رشته روی آورند که از طرف دیگری دید بازاری به این صنعت پیدا شده است و این یکی از معظلات فعالان این حوزه می باشد .
لذا گروه انفورماتیک باران از بدو تاسیس با رویکردی فنی و مهندسی در این رشته همواره سعی خود را در رفع نیازهای مشتری های خود قرار داده و همواره بیش از فروش به خدمات پس از فروش پرداخته است و این مهم عاملی در رضایت مشتریان می باشد .

مجموعه گروه انفورماتیک باران با در اختیار داشتن کادر فنی متخصص ، متعهد و با تجربه با هدف ارائه مشاوره و راهکار، فروش، نصب و راه‌اندازی و پشتیبانی فنی و تخصصی شبکه‌های کامپیوتری WAN،LAN،Wireless، مخابراتی و ماهواره‌ای و تجهیزات آنها شروع به فعالیت نموده است.هدفهای عالی و متعالی در رسیدن به جایگاهی والا درسطح کشور در جهت ارائه خدماتی متفاوت در زمینه مشاوره فنی و ارائه راهکار ها و طرح های جامع شبکه ، شیوه های نوین فروش و پشتیبانی به معنای واقعی و گارانتی واقعی محصولات عرضه شده توسط این شرکت ، این شرکت رابر آن داشته تا با عظمی راسخ و اراده پولادین و با تکیه بر دانش فنی و تجربه نیروهای خود گام در این وادی نهد .

خدمات گروه انفورماتیک باران منحصر به فروش تجهیزات شبکه نیست و از بدو تأسیس اساس کار این شرکت ارائه‌ی راهکارهای مناسب و جامع (Total solution) برای مشتریان و پشتیبانی و خدمات پس از فروش و به روز نگه داشتن آنها است. مهندسی فروش و ارائه‌ی راهکار مناسب و راهنمایی و هدایت مشتری به سمت انتخاب صحیح محصول، مهم‌ترین ویژگی خدمات گروه انفورماتیک باران است.کارشناسان این شرکت با صبر و حوصله و بهره‌گیری از دانش و تجربه فنی بالا و به روز، همیشه در کنار مشتریان و بهترین پشتیبان آنها هستند.

این کارشناسان بر این باورند که راهنمایی صحیح مشتری هرچند که ممکن است حتی به ظاهر منجر به عدم خرید محصول از شرکت در مقطع فعلی بشود سبب رضایت و جلب مشتری در آینده و اعتماد آنها به شرکت خواهد شد که این بزرگترین سرمایه و عامل برای موفقیت در درازمدت و پابرجا بودن شرکت است.این شرکت در نظر دارد با رقابتی سالم و اصولی با شرکت‌های همکار و با تکیه بر دانش و تخصص منطبق بر استانداردهای روز جهان وشناخت صحیح از محصولات و نیاز مشتریان و متناسب سازی خدمات براساس این نیازها، رنگ تازه‌ای به ماهیت فعالیت‌های شبکه‌ای در بازارهای داخلی کشور بخشد .

 

 • چشم­ انداز گروه انفورماتیک باران

ارتقای آگاهی و کیفیت زندگی از طریق ارائه خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات و کاربری­های آن در محدوده شهر مشهد و توسعه آن به سطح استان.

 • اهداف استراتژیک

 1. گسترش چتر حمایتی جهت فعالیت­های مرتبط با راه­اندازی کسب و کارهای جدید در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق ایجاد شرکتهای جدید و یا تشکیل شرکتهای مشترک به عنوان مرکز رشد فناوری
 2. ارائه خدمات زیرساخت و سرویس­های اینترنت با کیفیت برتر
 3. ارائه سرویس­های ارزش افزوده و کاربری­های فناوری اطلاعات بر بستر رسانه­های مختلف (اعم از رسانه مکتوب، لوح­های چندرسانه­ایی، رادیو و تلویزیون، وب و تلفن ثابت و همراه در راستای گسترش کاربری­های آموزش الکترونیکی، تجارت الکترونیکی، سلامت الکترونیکی، کسب و کار الکترونیکی و غیره)
 • ارزش­های محوری گروه انفورماتیک باران

ارزشهای محوری گروه گروه انفورماتیک باران به شرح زیر است:

 1. احترام و اعتماد متقابل
 2. دانش محوری
 3. صداقت در گفتار و کردار
 4. مسئولیت پذیری اجتماعی
 5. توسعه مشارکت کارکنان
 6. تعهد و وفاداری به سازمان
 7. مشتری مداری
 8. یادگیری مستمر و خودشکوفایی
 • ساختار سازمانی گروه انفورماتیک باران

در ساختار موجود، گروه انفورماتیک باران به دوگروه اصلی تقسیم شده است که هر گروه چند شرکت همکار را در بر می­گیرد. این گروهها عبارتند از:

 1. گروه انفورماتیک باران: گروه انفورماتیک باران در سال ۱۳۸۷ با شماره ۳۳۹۱۱ به ثبت رسیده است. فعالیت محوری این شرکت ، خدمات دسترسی به شبکه­های ارتباطی شامل اینترنت و پهنای باند و نیز نگهداری و هماهنگی مجموعه­های زنجیره ارزش همکار و گسترش فعالیتها به سراسر استان و با اخذ مجوزهای لازم در خصوص ارائه سرویس اینترنت (ISP)، به فعالیت می­پردازد.
 2. گروه خدمات ارزش افزوده

حوزه فعالیت این گروه انجام مطالعات کاربردی  در حوزه خدمات اینترنت  و خدمات اطلاع رسانی  و  فرهنگی بر بستر های نوین ارتباطی و مشاوره به شرکت های همکار در راستای راه اندازی سایت های ارائه اینترنت و بستر سازی زیر ساخت پهنای باند و  فناوری اطلاعات می باشد .

 علاوه بر موارد فوق، گروه انفورماتیک باراناز همکاری شرکت­های همکار زیر نیز به عنوان متحد استراتژیک استفاده می­کند:

الف. موسسه فرهنگی هنری سروش رسانه:حوزه فعالیت این موسسه شامل ارائه محصولات و خدمات اطلاع­رسانی و فرهنگی بر بسترهای نوین ارتباطی می­باشد.

ب. گروه شرکت های آشنا. فعالیت محوری این موسسه  خدمات دسترسی و نگهداری به شبکه­های ارتباطی شامل اینترنت و پهنای باند است .

 ج. شرکت تراشه افزار خراسان و شرکت فراگستر شرق (آفتاب). که وظیفه مشاوره و ارائه خدمات  کاربردی  در حوزه فناوری اطلاعات شامل خدمات میزبانی و دامنه و تلفن های اینترنتی را دارند .